'

PSJK - Profesjonalna Szkoła Jazdy Konnej

Profesjonalna Szkoła Jazdy Konnej

„Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką.”

W. Museler

                                                                                                                                                                                                                                                            '

U nas nauczysz się, że systematyczność i Twój czas poświęcony na kontakt z przyjaznymi a jednocześnie ambitnymi czworonogami jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. PSJK jest dla Ciebie – niezależnie od stopnia zaawansowania, predyspozycji sportowych, czy podejmowanego, bądź nie, wcześniejszego kontaktu z końmi.

Grafik zajęć

 

 

W tygodniu udzielamy lekcji jazdy konnej po południu, w weekendy od rana do popołudnia.

 

Wszystkim zapewniamy naukę w miłej i bezstresowej atmosferze. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu dopasowaniu konia do umiejętności jeźdźca, do jego wieku i wzrostu.

 

Zajęcia grupowe oraz jazdy dla początkujących (lonże) prowadzimy:

• od poniedziałku do piątku przez cały dzień

• w soboty i niedziele do godz. 16.00

 

W okresie wakacyjnym w niedziele nie prowadzimy zajęć.

Istnieje możliwość umówienia się z instruktorem na lekcję indywidualną poza w/w godzinami.

Osobom rozpoczynającym jazdę konną w PSJK udzielamy lekcji pielęgnacji konia, tj. nauka prawidłowego czyszczenia konia oraz prawidłowego obchodzenia się z koniem.

Przyzwyczajenie i oswajanie się z końmi mogą u nas rozpoczynać również dzieci w wieku przedszkolnym.

Zapraszamy wszystkie dzieci na oprowadzanki.

 

Ten etap jeździectwa nie jest typową nauką jazdy konnej, ale bardziej zabawą, przynoszącą efekty - pełne oswojenie się z konikiem. Dzieci, które skorzystały z tej wspaniałej alternatywy, w przyszłości, kiedy zdecydują się rozpocząć prawdziwą edukację jeździecką - nie będą odczuwały strachu i niepewności.

 

SZKOLENIE – KROK PO KROKU – OD ADEPTA DO JEŹDŹCA

 

1. DOSIAD - Instruktor dokładnie analizuje stopień zaawansowania ucznia, określa poszczególne etapy szkolenia.

Niemal we wszystkich innych formach sportu, schemat nauki jest teoretycznie sklasyfikowany w dokładnie i systematycznie ułożone kroki. Jazda konna, jest bardzo skomplikowanym, wymagającym sportem. Już na samym początku warto sobie uświadomić, iż sukces nie jest wpisany wyłącznie w postępy/umiejętności/talent jeźdźca, ale zależy również od środowiska ogólnego oraz partnerującego jeźdźcowi konia.

 

2. RÓWNOWAGA - Ćwiczenie równowagi, zwłaszcza równowagi górnych partii ciała, jest pierwszym krokiem, podstawowym warunkiem do podjęcia dalszego szkolenia jeździeckiego.

 

3. ROZLUŹNIENIE - W trakcie jazdy konnej żaden mięsień nie znajduje się w stanie ciągłego napięcia. Następuje rytmiczne napinanie i rozluźnianie układu mięśniowego.

 

4. POWODOWANIE KONIEM - Optymalne porozumienie między koniem i jeźdźcem należy uznać za największe osiągnięcie, w aspekcie umiejętności jeździeckich. Wyczucie, to nie tylko przywilej utalentowanych jeźdźców, ale główny cel szkoleniowy każdego adepta sztuki jeździeckiej.