'

PSJK - Profesjonalna Szkoła Jazdy Konnej

Profesjonalna Szkoła Jazdy Konnej

„Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką.”

W. Museler

                                                                                                                                                                                                                                                            '

Z miłości do koni, z szacunku i pokory wobec ich żywiołu, z inspiracji pozytywną energią, przekazywaną podczas przebywania w otoczeniu tych niesamowitych, nieparzystokopytnych czworonogów oraz ze sportowej pasji, jaką pragnę dzielić się nie tylko z tymi, którzy wymagają profesjonalnych treningów, ale również i z tymi, dla których kontakt z koniem jest formą odstresowania się, dobrej zabawy...

Dla najmłodszych milusińskich, dla profesjonalnych jeźdźców, dla tych, którzy czują dystans i boją się spróbować, dla wszystkich niezdecydowanych miłośników koni i sportowych, pięknych emocji, 7 lat temu założyłam Profesjonalną Szkołę Jazdy Konnej.

Nazywam się Agnieszka Racka – a dla najmłodszych adeptów jazdy konnej jestem po prostu – panią Agą. Każdego dnia, obserwując postępy uczniów naszej szkoły, uświadamiam sobie, że tą cudowną pasją można się zarazić już od najmłodszych lat. Moja przygoda z końmi rozpoczęła się kilkanaście lat temu w Owczarni, w stajni. Ten czas najlepiej scharakteryzują dwa słowa: cudowna przygoda, pozytywnie uzależniające galopady po lasach i łączkach. Ta cudowna przygoda przerodziła się w sportowe wyzwania, zapoczątkowane w szkółce sportowej Iwony Luranc. Wyjazdy - szkolenia, zgrupowania, zawody regionalne, ogólnopolskie, olimpiady młodzieży, zmiana barw klubowych i trenowanie w Sopocie pod kuratelą Marka Orłosia, później Romana Rucińskiego. Następnie Żeliwiak gdzie powstała Nieformalna Formacja Fanów Żeliwiaka, która przeobraziła się w SKJ-Ruda (sportowy klub jeździecki). Szczęśliwe uwieńczenie mojej przygody z końmi nastąpiło kiedy pierwsi uczniowie przekroczyli progi Profesjonalnej Szkoły Jazdy Konnej (PSJK).

Kilkanaście lat pracy w stajni, na placu z lonżą i w siodle - określam jako moją prywatną szkołę życia, która nie tylko pozwoliła zrealizować ambitne plany i urzeczywistnić marzenia, ale również spełnić się w roli: jeźdźca, zawodnika i trenera.

 

Naszych uczniów, pragniemy przede wszystkim uświadomić, iż jeździec i koń stanowią harmonijną całość, opartą na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i zaufaniu. Osiągnięcie idealnego stanu równowagi i spokoju nie wymaga tylko systematycznej pracy, ale również czasu spędzonego z tymi ambitnymi zwierzętami. Czas ten jest potrzebny, by nawiązać subtelną nić porozumienia, która w perspektywie zaprocentuje na treningach i podczas startów. Wreszcie czas jest niezbędny do tego, by zbudować pozytywną relację, wytyczyć wspólne cele, współpracować, wygrywać.

 

Agnieszka Racka - Założycielka Profesjonalnej Szkoły Jazdy Konnej

WYKWALIFIKOWANA KADRA, CZWORONOŻNI, AMBITNI PRZYJACIELE - CZEKAJĄ NA CIEBIE!

PSJK

TRENERZY:

Agnieszka Racka - Od lat 90 czołowa zawodniczka trzech dyscyplin jeździeckich (ujeżdżenie, skoki, WKKW). Zwyciężczyni ponad 200 różnych konkursów (w zawodach regionalnych i ogólnopolskich). Aktualnie posiada II klasę sportową w ujeżdżeniu i skokach oraz III klasę sportową w WKKW.

 

Uprawnienia: państwowe uprawnienia instruktora dyscypliny sportu w jeździectwie; licencje trenera PZJ; międzynarodowy dokument, określający kwalifikacje szkoleniowca w sporcie jeździeckim na świecie – EQUESTRIAN PASSPORT; kierownik obozów jeździeckich; państwowe uprawnienia do przewozu zwierząt w Unii Europejskiej; sędzia dyscypliny skoki przez przeszkody oraz WKKW.

PSJK - Julia

Julia Wapińska - instruktorka jazdy konnej, zawodniczka startująca w zawodach regionalnych. Na przestrzeni kilku lat poprowadziła kilkaset godzin zajęć, dzieląc się swoimi umiejętnościami z koniarzami. Uczy zarówno początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców. Jest uwielbiana przez dzieci.

 

Uprawnienia: instruktor jeździectwa podstawowego PZJ

PSJK - Marta

Marta Ledzion - instruktorka jazdy konnej, zawodniczka biorąca czynny udział w zawodach regionalnych i ogólnopolskich, w skokach przez przeszkody. Obok niewątpliwych kwalifikacji instruktorskich jest również świetną wokalistką.

Angelika Bogacka - instruktorka jazdy konnej.

Witam Was moi drodzy. Nazywam się Angelika. Jazda kona stała się moją pasją już ok. 26 lat temu. Przez ten czas startowałam w zawodach, pracowałam z młodymi końmi i miałam 4 swoje.

Niektórzy z Was na pewno mnie kojarzą mnie z sekcji lub jazd indywidualnych. Praca z Wami to dla mnie przyjemność. Jako instruktor ciągle się szkolę i zdobywam nową wiedzę lub poszerzam  już tą nabytą po to, aby jazdy dla Was były zrozumiałe i urozmaicone.

Zapraszam serdecznie na lekcje jazdy konnej!

 

Natalia Klebba - z końmi związana jest od 10 roku życia. Czynna zawodniczka zawodów regionalnych i ogólnopolskich w trzech konkurencjach - skoków przez przeszkody, WKKW oraz ujeżdżeniu. Posiada II klasę sportową w ujeżdżeniu oraz w skokach przez przeszkody. Chętnie dzieli się zarówno z dziećmi jak i osobami starszymi zdobytą wiedzą.

PSJK

NASZE KONIE:

Celesto
Celesto
Celesto

Ashtree Jemina

 

 

Bella Maria

 

Biksona

 

 

Celesto
Celesto
Celesto

Harriet

 

New Castle

 

 

Quintana

 

 

Ofalo
Neptun
Neptun

Ofalo

 

Wałach sp. Przyjemny do jazdy oraz bardzo dokładny w skokach.

Neptun

 

Wałach sp. Bardzo wygodny i przyjemny do jazdy. Ten wydawałoby się trudny koń, przy odrobinie miłości, okazał się bardzo miłym i ambitnym stworzeniem.

Challenger

 

Piękny wałach po bardzo znanych rodzicach. Odważny, ciekawski i niespokojny duch.

i wiele innych...

PSJK

UDZIAŁ W ZAWODACH:

 

Systematyczność oraz ciągłe doskonalenie zdobytych umiejętności jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie. Niebagatelny, motywujący wpływ na sportowy rozwój ma również rywalizacja, w której uczniowie oraz trenerzy naszej szkoły uczestniczą podczas licznych zawodów (najczęściej skokowych i ujeżdżeniowych). Reprezentanci naszej szkoły często zdobywają czołowe miejsca.